„Papież Juliusz II był żołnierzem. Spieszył się na kolejną wojnę i chciał mieć z głowy jakieś tam malunki w kaplicy. Wszedł do niej i zażądał aby Michał zszedł z rusztowań. Odmówił, więc papież wdrapał się do niego. Zapytał wściekły kiedy skończy. Michał miał odpowiedzieć – skończę gdy będę w stanie skończyć – za co papież pobił go laską.”

https://iwonahorodek.wordpress.com/tag/michal-aniol/page/2/
https://www.youtube.com/watch?v=IU8Cp_3UTHU
https://www.youtube.com/watch?v=sofKEhqQ6i8

Podobny obraz

Bóg na fresku Michała Anioła jest wyobrażony jako mózg, na fresku w Kaplicy widzimy przekrój mózgu. Kobieta którą Bóg obejmuje ramieniem to Sophia -Duch Święty. Pod nim „bez twarzy” <10, a właściwie już Przejawienie.W czasach Michała Anioła obowiązywał ścisły zakaz wykonywania sekcji zwłok ludzkich.Czyniono to jednak w wielkiej tajemnicy, w kręgach wtajemniczonych gnostyków.

Przed zaśnięciem proszę o podróż w przestrzeń świadomości Michała Anioła, jeżeli cokolwiek z niej jeszcze przetrwało w astralu, do naszych czasów.
Oprowadzam żonę po przedmieściach Rzymu. Chcę jej pokazać kamienicę (z podcieniami) w jakiej miał pracownię Michał Anioł. Jednak mimo, że jest tu kilka takich kamienic to okolica wygląda raczej na przedmieścia i poza tymi kilkoma solidnymi budynkami, reszta wygląda jak ubogie pasaże handlowe. Żona podąża za mną (obok mnie, z prawej) ale mimo mojej konfuzji, nieudanymi poszukiwaniami, nie wydaje się zawiedziona. Właściwie chyba jest jej wszystko jedno czy znajdziemy tę pracownię czy nie. Przed nami, w oddali, nieco po prawej, widzę jakiś duży niedokończony budynek .(Trochę ta okolica przypomina Chorezm- Niebiańskie Miasto, z moi dawnych snów tyle, że jest ubogi i niski (–), to przedmieścia. Ponadto niedokończona rzymska świątynia we śnie znajdowała się po przeciwnej stronie.)
Widząc, że nie mamy tu czego szukać, tracimy czas, decyduję wyruszyć do centrum Rzymu i tam podjąć poszukiwania Pracowni na nowo.

Proszę o możliwość obejrzenia Pracowni Anioła Michała !
To dziwna pracownia, przypomina wielka tubę. Poza trudnymi do określenia szczegółami snu, wyniosłem z niego zrozumienie obrazów jaki ujrzałem we śnie:
Ta tuba wychwytuje apokaliptyków(!!!) na wejściu, aby na wyjściu kazać im żyć właśnie w takich warunkach jakie przepowiadali !
Nie dzieje się to z zemsty czy złośliwości ale dla przykładu !!!

Co ciekawego znajdoeało się w pracowni Michała Anioła?
Ustawiam płaski ekran wypełniony drobinami czegoś co przypomina szklane kuleczki. Stawiam ten ekran, z tyłu, za wielkim akwarium. Ekran ma być podświetlony od dołu a kiedy światło w nim się załamie , pod kątem dziewięćdziesięciu stopni akwarium będzie podświetlone od tyłu .Wtedy ryby pływające w nim będą bardzo wyraźnie widoczne.
Akwarium to oczywiście przestrzeń 6-8, Szklana forma z kuleczkami pochodzi od Kryształowego Wiru 8-12, ryby to Dusze indywidualne 7 i Naddusze 7+, w zależności od rozmiarów i formy odżywiania(!). Załamanie światła pod kątem 90 stopni to ugięcie promienia biegnącego od Źródła Świadomości tak aby utworzył kolejny stacjonarny poziom dla urojonych świadomości indywidualnych. W tym przypadku chodzi zapewne o poziom 7.
Jak z tego widać Michał Anioł musiał dysponować jakąś metodą poznania, bo przecież nie dosłownie urządzeniem , które pozwalałoby mu poznać rzeczywistość duchową w sposób bardzo zaawansowany.

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/784067,Michal-Aniol-posepny-brzydki-nietowarzyski