Proszę o sen o Archaniele Michale.

Sen rozpoczyna się najpierw po prawej a potem ta sama scena zostaje powtórzona po lewej. Przed szlabanem ustawione zostają trzy różne osoby. Mam z nimi jakiś związek chociaż scenę obserwuję z kilku metrów, z tyłu. Stają twarzami do szlabanu. Pewną rolę w ukierunkowaniu ich uwagi ma kobieta która podchodzi do szlabanu z tamtej strony. Kobieta ma pewne cechy świadczące o jej funkcji pielęgnowania innych. Tymczasem to odwrócenie ich uwagi potrzebne jest jakiemuś bytowi który chce trzy postacie z tej strony szlabanu rozstrzelać, strzelając im w plecy, z zaskoczenia.
Na moje zaskoczenie odpowiedzią jest kolejny sen mówiący, że to rodzaj oczyszczenia.

Należy być świadomym, że troistość w kontekście takich bytów jak Serafiny czy Archaniołowie sygnalizuje, że to nie są byty jednoświadomościowe a konglomeraty wielobytowe. Serafiny mające sześc skrzydeł są tak naprawdę trójbytowymi/trójświadomościowymi operatami duchowymi ze sfery Nieprzejawienia 8-12. Właśnie czymś takim jest Trójca Święta, Jej działanie zazębia Przejawienie z Nieprzejawieniem. Kiedy patrzymy na nie „od dołu” raz jawią się nam jako strażnicy granicy 5/6 a innym jako strażnicy granicy 8/9 którym są trzy części poziomu brahmanicznego 8. Jednocześnie są strażnikami. Nasze poziomy małej karmy są ich zwulgaryzowanym/skrajnie zegotyzowanym odbiciem w małej karmie 1-5.
Kolejny sen:
Siedzę na dziesiątym piętrze które tym razem ma dodatkowe cechy klasztoru. Siedzę i układam bukiet z rośliny która przypomina gałązki rozmarynu. Wciąż podgląda mnie jakiś niedorostek. Wchodzi ktoś nieokreślony i na moją niewerbalną prośbę a może to nasza wspólna decyzja wygania natręta na zewnątrz. Ja nadal dopasowuj dłuższa i krótsze łodygi i oczyszczam (!) je u dołu z listków, na koniec wszystkie przytnę do jednej długości. Tymczasem niedorostek mimo, że jestem na wysokim piętrze ukazuje się za oknem po lewej .Zagląda co dalej będę robił. Wiem że jest ciekaw czy to co robię ma związek z możliwością zarobienia pieniędzy. Bardzo go to ciekawi.
Sprawdziłem co oznacza rozmaryn-obdarowanie bliskiej osoby rozmarynowym bukietem lub dotknięcie go gałązką tej rośliny to błogosławieństwo i znak zapewniający o dozgonnym uczuciu W krajach anglosaskich rozmaryn wplata się w pogrzebowe wiązanki, by pokazać, że pamięć o zmarłym nigdy nie przeminie, bo zawsze będzie on obecny w sercach przyjaciół. Dla mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego rozmaryn to ziele niemal święte, gdyż popularna jest tam legenda o tym, że to właśnie krzak rozmarynu dał schronienie Matce Boskiej w czasie ucieczki do Egiptu.

Zasypiam
Sen jest o tym, że należy opiekować się dziećmi.
Widzę przed sobą jak ktoś schodzi po drabinie. Postać widzę od strony pleców. Nie zmienia swoich rozmiarów ale przestrzeń do której zstępuje ulega gwałtownemu pomniejszeniu i jakby podwijała się ku dołowi i głębi ekranu śnienia. Oczywiście proporcje zostają zmienione i postać ogromnieje w odniesieniu do pomniejszającej się przestrzeni.

Kolejnej nocy zwracam się do Szirin. A może by tak poprosić Archanioła Michała o krótką wypowiedż dla czytelników Gazety dla pustelników?
Zasnąłem Widzę dwie pary obutych stóp. Buty przypominają jasne ciżmy a nie współczesne obuwie. To co słyszę nie jest wypowiedziane głosem ale sprowadza się do tego że na tym który nie stoi równo z innym zostanie wzięty odwet !
Tu mamy świetnie uwidoczniony przykład jak ideologia której obróbce nas poddawano od najmłodszych lat narzuca nam interpretację takich zdarzeń metafizycznych. Po tych słowach natychmiast nasuwa się nam interpretacja judeo- chrześcijańska. Mściwego Boga, choć Watykan pod społecznym naciskiem zaczął wspominać o miłosierdziu Boga to wciąż z tyłu głowy pozostało nam, że może być mściwy w chwilach kiedy nie jest miłosierny. Tymczasem Michał odpowiedział, ni mniej, ni więcej, że każdy kto się wyłamie/oddzieli popadnie w stan świadomości dialektycznej. Za złamanie Granicy 8/9 nastąpi odwet, odpowiedź, pojawią się konsekwencje, ponieważ pojawi się czas i przestrzeń. Każdy czyn będzie wyglądał jakby był skutkiem i miał oddzielne od siebie przyczyny. Tak będzie na tym obniżonym do Przejawienia poziomie Świadomości. Pojawi się rozdział na Przejawione i Nieprzejawione, ja i nie ja, karanego i karzącego, sędzię i sądzonego, Boga i jego twory etc.

Na koniec, pytam o naturę Michała Archaniołą ?
Stoję u stup budynku na którego ostatnim piętrze pojawia się kobieta z odkrytymi piersiami. Po chwili zamiast jednej są tam już trzy. Po prawej niewyrażna a po lewej dwie ściśle z sobą związane troską o siebie. Teraz są ubrane ale mimo to nagie.Widzę ich postaci od połowy w górę. Jedna ma cechy/ubranie czarne a druga białe. Ta biała , mniej szczupła od czarnej tak jakby chciała czarną zawrócić z lewej na prawo w kierunku tej niewyrażnej jedności. Mimo że stoję na dole patrzę na nie jakbym zaglądał przez okno (jak we śnie drugim). Mimo, że widzę że są ubrane w suknie na szerokich ramiączkach wiedzę jednocześnie ich nagość którą suknie powinny zakrywać.
Mamy zatem dwa sny z początku tej eksploracji tyle, że widziane z innej perspektywy.

Dawno temu kiedy poprosiłem o przeniesienie mnie poza granicę 5/6 pojawiły się za oknem mojego domu te dwie kobiety, w czarnej i białej sukni. Do mojego mieszkania(4) weszła tylko ta starsza, ubrana na czarno i spowodowała, że po raz pierwszy zasnąłem we śnie i znalazłem się we mgle atmaniczno-brahmanicznej 6-8. Wtedy po raz pierwszy przekroczyłem tę granicę poprzez bramę czerwoną 5. Opisałem tę poruszającą historię w Krajobrazach.
Jak widać Archanioł Michał ma naturę tożsamą z Dobrą Matką 10 i Córką 8-1, Demeter-Persefoną.Co jeszcze ciekawsze Samael przedstawiany jest w ikonografii również jako kobieta. Mamy zatem uwidocznione że Michał i Samael po tamtej stronie granicy 8/9 są pewną rozdzielną ale jednak tożsamością !

Archanioł Michał. hebr. מיכאל [Mîchā’ēl], gr. Μιχαήλ [Michaél], łac. Míchaël, arab. ميخائيل [Mika’il], cs. Archistratig Michaił – w religii chrześcijańskiej jeden z archaniołów, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego.
Hebrajskie imię Mika’el znaczy któż jak Bóg. Według tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i nakłonił do buntu 1/3 aniołów, Michał miał wystąpić jako pierwszy przeciwko niemu z okrzykiem: “Któż jak Bóg!”.

(Mamy zatem wyrażny sygnał, że Michał jest tendencją wstępującą ku Żródłu Świadomości, wszelkie przymiotniki dodawane przez komentatorów są jedynie ludzką interpretacją aetycznych procesów duchowych;JB)

“W religii judaistycznej wymienia się Michała wśród siedmiu aniołów wyższego rzędu. Również w islamie Michał (Mika’il) jest jednym z ważniejszych aniołów.
W Nowym Testamencie pojawia się jako stojący na czele hufców niebieskich, zwycięsko walczący z szatanem i jego zwolennikami (Jud 9; Ap 12,7). W niektórych pismach wczesno-chrześcijańskich, zależnych od apokaliptyki żydowskiej, Michał bywa utożsamiany z Jezusem. U pisarzy kościelnych uchodzi za księcia aniołów, archanioła, któremu Bóg powierza zadania wymagające szczególnej siły. Wstawia się u Boga za ludźmi, jest aniołem stróżem ludu chrześcijańskiego. Stoi u wezgłowia umierających, którym następnie towarzyszy w drodze do wieczności. Łączy się z tym jego patronat nad kaplicami cmentarnymi. Artyści przedstawiają go z wagą do odmierzania dobrych uczynków. Zaś symbolem dobrych uczynków jest złoto i dlatego jest też patronem złotników i rytowników. Kult religijny św. Michała istnieje nieprzerwanie od początku chrześcijaństwa. Innym atrybutem archanioła Michała jest ognisty miecz. Najsławniejszą budowlą wzniesioną ku jego czci jest kościół i klasztor na Mont Saint-Michel, miejsce pielgrzymkowe oraz Monte Sant’Angelo (Włochy)
Michał jest archaniołem, którego wierni przyzywają w walce przeciw siłom zła. Wierzą, że pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Historycznie jest obrońcą zarówno Izraela, jak i Kościoła katolickiego. Jest patronem policjantów, żołnierzy i małych dzieci, a także opiekuje się pielgrzymami i obcymi ludźmi. Archanioł Michał jest ognistym wojownikiem, Księciem Niebiańskiej Armii, która walczy w imię sprawiedliwości i prawa. Daje wsparcie wszystkim, którzy znajdują się w strasznym ucisku. Michał jest też dawcą cierpliwości i szczęścia. Archanioł Michał patronuje również jednostkom powietrznodesantowym
Przywoływany przez celebransa w obrzędach egzorcyzmu.(Wikipedia)